Продукти
Закрити
Сталевий панельний радіатор: шлях до успіху на глобальному ринку
02.09.2019

Історія систем опалення бере початок у часи Давнього Риму. Уже тоді в стінах і під підлогою прокладали мережі каналів, через які пропускали гаряче повітря. Це давало змогу за допомогою однієї печі обігрівати велику площу в палаці або цілий будинок.

З плином часу та розвитком інженерних технологій системи модернізувалися. У середньовіччя активно застосовувалося повітряне опалення, використовувалася властивість каменю утримувати та віддавати тепло впродовж тривалого часу.

У ХІХ столітті відбулося відразу декілька технологічних проривів:

  • 1830 рік. Управитель Банком Англії Джон Хорлі Палмер впровадив парову систему опалення у своєму будинку. Це дало змогу вирощувати виноград у прохолодному кліматі Британії.
  • 1855 рік. Німецький підприємець Франц Сан-Галі, який жив і провадив бізнес у Санкт-Петербурзі, винайшов перший чавунний радіатор. Габаритний опалювальний прилад отримав назву «гаряча коробка» та швидко завоював популярність у Європі та США.
  • 1890-і роки. Ринок Північної Америки та Європи завоював виробник із США – American Radiator Company, – який запропонував більш економічну та компактну модель чавунного радіатора. Протягом десяти років було відкрито декілька заводів у Європі.

Системи, що ґрунтуються на мережах із чавунними приладами опалення, залишалися символами тепла та комфорту всю першу половину ХХ століття, поки на авансцену не вийшли радіатори з інших металів.

Сталеві радіатори: від трубчастих до панельних приладів

Початок епохи сталевих батарей, які мають низку переваг перед біметалевими радіаторами та приладами з інших металів, поклав швейцарський інженер Роберт Зендер.

Винахідник був сином засновника механічної ремонтної майстерні Якоба Зендера, яка з 1923 року перетворилася на підприємство з виробництва легких мотоциклів. У Якоба було семеро синів, і кожному знайшлося місце в сімейному бізнесі.

Однак уже в 1930 році брати Зендери були змушені шукати нові можливості для застосування інженерної думки. Одному з них – Роберту – запропонували відливати чавунні радіатори.

Такого досвіду в Зендера не було, і інженер вирішив зробити основою радіатора опалення сталеві трубки. У виробництві мотоциклів їх збирали у регістр та використовували для охолодження двигуна.

Роберт Зендер вирішив, що можливий зворотний процес – нагріву трубок. Винахід був запатентований в жовтні 1930 року. Брати заснували нове підприємство та стали першими в Європі виробниками сталевих радіаторів. Новинка швидко привернула увагу:

  • міцна та водночас легка конструкція,
  • швидкий нагрів і висока віддача тепла,
  • робота під високим тиском.

Також сталеві радіатори від початку мали більше типорозмірів, ніж чавунні. Відрізнялися компактністю та естетичністю. Характеристики оцінили архітектори та будівельники.

Випуск сталевих панельних радіаторів почався відразу на декількох підприємствах у Європі в середині ХХ століття. Опалювальні прилади цього типу швидко підкорили ще більшою компактністю, тепловіддачею та зручністю експлуатації.

Що відбувається зараз

Зміцненню успіху сталевих радіаторів сприяла економічна стагнація 70-х років, коли європейці шукали шляхи здешевити теплопостачання. Наприкінці століття на перший план вийшла екологічність систем опалення нарівні з енергоефективністю. Сталеві панельні радіатори й тут проявили себе як конкурентний продукт.

На сьогодні 90% ринку опалювальних приладів у Європі припадає на сталеві батареї. У країнах Східної Європи та СНД, де відбувається масштабний перехід на технології енергозбереження, ринок збуту зростає щороку.

Переваги недорогої, якісної та технологічної продукції оцінили в Південно-Східній Азії – у світовому регіоні, що розвивається найбільш динамічно. Радіатори цього типу популярні в Північній Америці, де багато приватних будинків, розвинуто автономне теплопостачання.

Експлуатаційні характеристики дають змогу встановлювати панельні радіатори у приміщеннях будь-якого типу. Зокрема, з особливими вимогами до гігієни – аж до стаціонарів та операційних блоків лікарень.

Це надає широкі можливості для успішної дистрибуції продукції та формування пропозицій, вигідних кінцевому споживачеві.

Останні новини
Зворотній зв'язок
Введіть свої контактні дані і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом
Вашу заявку успішно відправлено
Перевернiть пристрій, для коректного відображення