Продукти
Закрити
Маркування СЕ: заповітне вікно до Європи для відповідальних виробників
29.11.2018

У 2018 році компанія UTERM Україна здобула право маркувати продукцію значком СЕ. Цей лаконічний символ підтверджує відповідальність сталевих панельних радіаторів українського виробника директивам і стандартам Європейського Союзу. Дія сертифікату поширюється на всі країни ЄС і визнається за межами єдиної Європи.

Чому цінується маркування СЕ: тернистий шлях до єдиного стандарту

На початку 50-х років країни західної частини континенту усвідомили значущість економічної інтеграції для якомога скорішого подолання руйнівних наслідків Другої світової війни.

У 1957 році був підписаний договір про створення Європейської економічної спільноти та Євроатому. Кожні 5-7 років до перших підписантів долучалися нові країни, розширювалася та змінювалася номенклатура документів. Від економіки – до єдиного кордону, від безвізового режиму – до політичних рішень.

У 1992 році в Маастрихті був підписаний договір про створення Європейського Союзу. Це поклало початок нової епохи стосунків всередині старої Європи. Потім, після вступу 10 країн Східної Європи, Румунії та Болгарії, – між 28 державами зі своїми законами, стандартами, правилами.

Єврокомісія – генератор рішень ЄС – стикнулася з серйозним викликом: на єдиному економічному просторі мають діяти однакові стандарти.

До об’єднання директиви не мали статусу законодавчого акту. Після прийняття рішення щодо гармонізації стандартів стали обов’язковими до виконання членами ЄС нарівні з поправками до чинного документу. Країни мають обмежений строк для ратифікації на національному рівні та впровадження стандарту.

Країни поза Євросоюзу для доступу на ринок проходять сертифікацію в акредитованих лабораторіях на території ЄС. Якість продукції, яка здобуває право на маркування СЕ, жорстко контролюється. Критеріями оцінювання є безпека для людини, майна та навколишнього середовища.

Опалювальні прилади, які працюють під тиском, потрапляють під правила Директиви 97/23/ЄС. Тільки за повної відповідності продукції вимогам документу виробник здобуває право наносити маркування СЕ.

Із 1997 року Директива зазнала цілу низку змін – правила постійно стають більш жорсткими. На ринок допускаються виробники, які здобувають висновок про сертифікацію продукції за стандартом EN 442.

Анатомія радіатора: що містить стандарт EN 442

За лаконічною абревіатурою EN 442 криється багатоетапний процес сертифікації продукції, яка проходить випробування за різноманітними параметрами. Після кожного етапу підписується протокол іспитів, який містить:

 • таблицю провідних характеристик, зокрема, теплопродуктивність як ключовий критерій ефективності,
 • умови дії протоколу – у разі змінення стандарту сертифікація проводиться повторно.

Ключові характеристики містять 11 параметрів:

 • реакція на вогонь,
 • стійкість до небезпечних рідин,
 • герметичність,
 • температура поверхні,
 • опір внутрішньому тиску,
 • максимальний робочий тиск,
 • номінальна теплова потужність,
 • теплова потужність за різних умов експлуатації,
 • стійкість до корозії,
 • відсутність корозії після впливу вологою впродовж 100 годин,
 • стійкість до дряпання поверхні.

Кожен параметр має діапазон припустимих значень, за які виробник не може вийти. Це буде порушенням стандарту.

Під час випробувань у чеській акредитованій лабораторії Heatest продукція UTERM Україна пройшла всі етапи без зауважень збоку уповноваженого органу та здобула висновок. Тому ми з повним правом розміщуємо знак СЕ на кожній одиниці фірмової продукції та гарантуємо відповідність радіаторів європейським стандартам якості.

Останні новини
Зворотній зв'язок
Введіть свої контактні дані і наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом
Вашу заявку успішно відправлено
Перевернiть пристрій, для коректного відображення